Thunderbird i konfiguracja kont

Kategorie: Thunderbird Poziom: 1

10 grudnia 2006

Na forum MozillaPL w dziale poświęconym Thunderbirdowi, cyklicznie pojawiają się tematy, w których nowi użytkownicy (najczęściej przesiadający się z MS Outlook Express) mają problemy albo z utworzeniem dwóch lub więcej kont albo z wysyłaniem wiadomości, czyli ustawieniem serwera SMTP.

Dlatego w szale tworzenia postanowiłem stworzyć skrócony przewodnik (okraszony zrzutami), napisany prostym językiem zwykłego użytkownika (jakim jestem do półtora roku) Thunderbirda.

Założenie pierwszego lub kolejnego konta

Wybieramy rodzaj konta. Oczywiście interesuje nas konto pocztowe (patrz zrzut pierwszy).

zrzut pierwszy

Następnie podajemy imię lub/i nazwisko (ewentualnie pseudonim) oraz nasz adres e-mail (zrzut drugi).

zrzut drugi

Kolejną czynnością jest wybór serwera POP3, co czynimy oraz podanie serwera poczty przychodzącej(w zależności od tego gdzie mamy konto pocztowe - w tym przypadku, skoro konto mamy na WP podajemy serwer POP3 Wirtualnej Polski). Podczas tego kroku, jeżeli chcemy, aby nasza poczta była ściągana do oddzielnych folderów przynależnych każdemu kontu osobno, musimy odznaczyć Używaj globalnej skrzynki odbiorczej (zrzut trzeci).

zrzut trzeci

Etapem finalnym zakładania nowego lub kolejnego konta jest podanie nazwy użytkownika, której Thunderbird użyje do połączenia z serwerem poczty przychodzącej. W przypadku konta pocztowego na WP będzie to nasz login, w przypadku zaś Onetu będzie to np. login@op.pl, czy login@poczta.onet.pl.

Konfiguracja serwera SMTP

Po założeniu konta pocztowego, konieczna jest konfiguracja serwera poczty wychodzącej. W tym celu klikamy w zakładkę Narzędzia, nastepnie wybieramy opcje Konfiguracja kont. Następnie (z tabeli po lewej) wybieramy zakładke Serwer poczty wychodzącej, po czym klikamy Dodaj i dodajemy nowy serwer SMTP (patrz zrzut czwarty).

zrzut czwarty

W konfiguracji serwera SMTP podajemy następujące wartości (patrz zrzut piąty):

  • nazwa serwera: smtp.wp.pl (dla konta na WP) lub smtp.poczta.onet.pl (dla konta Onet) - port 25;
  • używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła - tak;
  • użytkownik: login (dla konta na WP) lub login@op.pl (dla konta na Onecie);
  • Używaj połączenia szyfrowanego: bez szyfrowania.
zrzut piąty

Przypisanie serwera SMTP do odpowiedniego konta

Posiadając jedno konto w Thunderbirdzie, po ustawieniu serwera poczty wychodzącej (SMTP) możemy cieszyć się już wysyłaniem i odbieraniem poczty przez naszego klienta. W przypadku jednak, gdy założyliśmy drugie lub kolejne konto, musimy pamiętać, aby do każdego konta ustawić właściwy serwer poczty wychodzącej.

W tym celu, po wykonaniu wszystkich dotychczasowych kroków, wracamy do zakładki Narzędzia i wybieramy opcje Konfiguracja kont. Wzrok nasz skierować się powinien na listę serwerów poczty wychodzącej. Rozwijamy ją i wybieramy serwer SMTP odpowiedni dla naszego konta, tak jak to ma miejsce na zrzucie szóstym.

zrzut szósty

favicon

Aga

19 lutego 2007, 21:16

skonfigurowałam thunderbirda pod o2 (wszystkie ustawienia są poprawne) i niestety pojawia mi się w dalszym ciągu „serwer poczty wysłał nieprawidłowe powitanie”, odbieram pocztę, ale nie mogę wysłać, jaka może być tego przyczyna?
chyba jestem zdesperowana :)

jbg

19 lutego 2007, 21:27

Jeżeli odbierasz pocztę, to jednym z głównych powodów, dla których nie możesz jej wysłać, jest antywirus. Opis tego problemu znajdziesz tutaj . Jeżeli to nie pomoże, będziemy próbowali ustalić powód i naprawić go :-)

PS.
Spróbuj także jeszcze raz sprawdzić ustawienia, szczególnie dla serwera SMTP dla o2 według tego wzoru:

SMTP serwer (zwróć uwagę na połączenie szyfrowane)

  • nazwa serwera: poczta.o2.pl Port: 25
  • (zaptaszone) używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła
  • użytkownik: ******;
  • Używaj połączenia szyfrowanego: TLS, jeśli dostępne

Serwer POP3

  • nazwa serwera: poczta.o2.pl Port: 995
  • użytkownik: *****
  • (zaptaszone) używaj bezpiecznego połączenia (SSL)
  • Zawansowane... wybrane SMTP poczta.o2.pl:25

favicon

maruda

31 marca 2007, 13:29

czytam o konfiguracji wp, onet-u, interii. Opisy prowadzą można powiedzieć za rączkę początkującego użytkownika TB. Jednak nie znajduje tutaj zbyt wiele na temat konfiguracji konta na gmail-u. Próbowałem zmieniać szyfrowanie z SSL na TLS i TLS, jeśli dostępne z kombinacjami zaznaczonego lub odznaczonego pola Używaj bezpiecznego uwierzytelniania. Niestety nic nie pomogło. Kiedy klikam na Pobierz otrzymuję info: Przekroczono limit czasu (jeśli ustawiłem jakiekolwiek szyfrowanie) lub wystąpił błąd związany z serwerem poczty POP3. Odpowiedź serwera poczty pop.gmail.com (jeśli ustawiłem żeby nie używał bezpiecznego połączenia). Tracę ndzieję, że uda mi się samemu dojść w czym jest problem i zaczynam szukać głośno pomocy. Czy ktoś może mnie naprowadzić lub wyjaśnić ten problem? ...aha z antywirusem też próbowałem. Fakt zakładka SMTP istnieje jednak nie ma wniej nic na temat skanowania poczty wychodzącej, a przypominam, że problem to na razie ściągnięcie jakiejkolwiek poczty z gmail-a. Z góry dziękuję za pomoc.

nara

jbg

31 marca 2007, 14:59

Konfiguracja konta na gmail

Serwer POP3

  • nazwa serwera: pop.gmail.com Port: 995
  • użytkownik: jannieznany@gmail.com
  • (zaptaszone) używaj bezpiecznego połączenia (*SSL*)

SMTP serwer (zwróć uwagę na połączenie szyfrowane, ma być samo TSL)

  • nazwa serwera: smtp.gmail.com Port: 25
  • (zaptaszone) używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła
  • użytkownik: jannieznany@gmail.com;
  • Używaj połączenia szyfrowanego: TLS

Ponadto na stronie gmaila powinieneś wejść w Ustawienia w zakładkę Przekazywanie i POP i ustawić jak na załączonym zrzucie.

A tutaj masz o ustawieniach antywirusa przy poczcie wychodzącej

favicon

krystius

10 kwietnia 2007, 20:58

witam ja uzywam NOD32 i nie moge wyslac e-maila z zalacznikami konto posiadam na wp.pl pomocy :(

jbg

10 kwietnia 2007, 21:02

Według mnie problem leży po stronie antywirusa i polecałbym poczytać kolejny wpis o skanowaniu poczty wychodzącej zdaję sobie sprawę, z tego, że to inny antywirus, ale rozwiązanie będzie podobne.

favicon

krystius

10 kwietnia 2007, 21:04

wylaczylem opcje skanowania poczty przychodzacej i wychodzacej i nadal nie moge wysylac wiadomosci z zalacznikami :(

favicon

Bob budowniczy

19 kwietnia 2007, 00:16

wie ktoś coś nt. poprawności działania TB 2.0.0.0 i zabezpieczeń TLS/SSL ? MS OE skonfigurowane konta działają prawidłowo, a w TB odbiór poczty ok. ale wysyłka – przy loginie „ xxxxx „ jest błąd „ HELO must be a domain structure „ – a jak login zapisze w postaci domenowej „ xxxxx@domain.com „ to nieprawidłowa nazwa/hasło – porty ustawione oprawnie, certyfikaty też – na MS OE działa prawidłowo. Może kto wie co z tym trzedba zrobić... W/g mnie nie wydaje mi się , aby była to błędna konfiguracja programu, lecz błąd w programie – pare miechów temu The Bat zachowywał się identycznie, teraz już działa prawidłowo przy wysyłaniu z użyciem TLS / SSL – proszę zwrócić uwage, że AGA napisała bardzo podobnie, jak ja – ten sam problem, który jest u mnie od TB 1.5 – cytat:
„skonfigurowałam thunderbirda pod o2 (wszystkie ustawienia są poprawne) i niestety pojawia mi się w dalszym ciągu „serwer poczty wysłał nieprawidłowe powitanie”, odbieram pocztę, ale nie mogę wysłać, jaka może być tego przyczyna?
chyba jestem zdesperowana :)” – nieprawidłowe przywitanie….. HELO must be a domain structure…. nie ma znaczenia, czy mam antyvira, czy też nie… na MS Outlook Express działa prawidłowo…

favicon

mkonto@op.pl

20 kwietnia 2007, 19:38

mam mały problem z thunderbirdem i prosze o wskazówki odnośnie rozwiązania go od kogokolwiek, kto ma jakies dobre pomysły;
używam jako antywirusa kasperskiego w wersji 6.0 i windowsowej zapory. oczywiscie program pocztowy dodalem do listy wyjątków razem z plikiem avp.exe. Niestety, za każdym razem kiegy chce pobrać poczte z mojego konta otrzymuje komunkat z antyvira, ze program nie moze nawiązac połaczenia z serwerem. pojawia sie tez sugestia, zeby sprawdzić listęwyjątkow dla zapory systemowej. nie mam pojęcia co z tym zrobić :(

jbg

20 kwietnia 2007, 19:44

Spróbuj wyłączyć skanowanie poczty przychodzącej oraz wychodzącej – sprawdź efekty. Jak można to zrobić na przykładzie avasta masz we wpisie Thunderbird i skanowanie poczty wychodzącej

Jeżeli nie pomoże, zastanowimy się nad innymi rozwiązaniami.

favicon

mkonto@op.pl

24 kwietnia 2007, 17:52

Dzięki za pierwszą radę odnośnie mojego problemu, ale niestety nic to nie dało. Wyłączyłem całkowicie skaner poczty i ciągle pojawia sie wiadomość, że nawiązanie połączenia z serwerem nie bylo możliwe. Zaczynam myśleć, że to sieć na uczlni, do której sie podłączam, może blokowac takie operacje. Jeżeli ktoś ma jeszcze pomysły jak sobie z tym poradzić, jestem otwarty na wszelkie sugestie. Dzięki jeszcze raz.
Pozdro.

favicon

malutki

05 maja 2007, 15:59

Nigdy nie używałem żadnego klienta poczty elektronicznej. Jestem początkującym użytkownikiem internetu, ściągnąłem TB i wiele już czytałem o konfiguracji tego programu na różnych forach. Próbowałem już wszystkich możliwych możliwość jakie widziałem…. i mam już dość, cały czas „przekroczono limit….” albo jak dam pobierz to „nie można ustanowić połączenia …”. Konto mam na interii. NIe sądziłem, że jest to takie trudne:), ja nie mam anty wira ani firewalla więc już całkiem nie wiem co jest grane.

jbg

05 maja 2007, 19:56

Czy sprawdzałeś dokładnie ustawienia, na spokojnie – tak żeby wykluczyć ewentualny błąd?

Ponadto z tego co wiem, to był problem związany z nazwą serwera poczty przychodzącej i wychodzącej, nie wpisuje się interia.pl tylko poczta.interia.pl.
Jako użytkownik wpisujesz nazwa@interia.pl oraz przy szyfrowaniu zaznaczasz TLS, jeżeli jest dostępne. Dla pewności porty: POP3 – port 110 i SMTP – port 25.

favicon

Rafał

07 maja 2007, 11:34

Hmmm. ja mam taki problem! Mianowicie zainstalowałem rozszerzenie „mailredirect” ponieważ chce spowrotem wysłać mejle na serwer (mam konto na serwerze o2.pl )

Klikając PRZEADRESUJ otwiera mi sie nowe okno wybieram gdzie ma być wysłane no i wysyła po czym po chwili wyskakuje komunikat „Wysyłanie wiadomości nie powiodło sie ponieważ połączenie z serwerem poczty wychodzącej SMTP poczta.o2.pl było nie możliwe… „
Co mam zrobić żeby dało się Przeadresować moje mejle ?

Jeszcze coś.... Mejle moge normalnie wysyłać (znaczy konto mam chyba dobrze skonfigurowane) bo dostaje mejle i moge wysyłać! ale nie moge PRZEADRESOWAĆ

Pomocy !!

jbg

07 maja 2007, 14:47

Szczerze powiedziawszy nie używam tego rozszerzenia i trudno mi powiedzieć, co może powodować występowanie tego komunikatu.
Czy są tam jakieś opcje ustawień? Czy dużo naraz chcesz wysłać maili?

favicon

Rafał

07 maja 2007, 16:15

Usiłuje wysyłać pojedyńczo mejle. Jest pare opcji mianowicie :

Preferences:

-Place copy of redirected mail in sent folder? (obok tego można postawić „ptaszka”)

- Number of concurrent SMTP connections: (i tutaj jest ustawione 5 )

- Debug (i znowu można „ptaszka zrobić)

i tyle

jbg

07 maja 2007, 16:22

Spróbuj ustawić mniejszą wartość przy Number of concurrent SMTP connections.

favicon

Rafał

07 maja 2007, 17:58

nic nie dało ;(

favicon

Młody

12 maja 2007, 14:46

skonfigurowałem ustawienia a mimo to nadal kiedy próbuje odebrać poczte pisze: Wystąpił błąd związany z serwerem pocztowym POP3. odpowiedź serwera poczty pop3.wp.pl
dlaczego????
jak to zrobić?????

favicon

lucasq

29 maja 2007, 19:09

jak ustawić żeby nie kasowało wiadomości na serwerze WP tylko je kopiowało

jbg

29 maja 2007, 19:16

Bardzo prosto!

Wybieramy Konfiguracja kont następnie z listy po lewej stronie Konfiguracja serwera i tam zaptaszamy Pozostaw kopię wiadomości na serwerze dodatkowo wybieramy jedną z opcji, która najbardziej nam pasuje, czyli albo przez ile dni ma być przechowywana, albo dopóki nie zostanie usunięta.

favicon

Tomcio

19 lipca 2007, 07:49

o to może być serwer wysłał nieprawidłowe powitanie i dalej jakieś chińskie krzaki?

favicon

Asia

10 września 2007, 19:49

Hej
Mam problem. Probowałam skonfigurować Thunderbirda 2.0 dla dwóch kont: wp.pl i tlen.pl. Teraz wyskakuje mi komunikat: Przesyłanie nazwy użytkownika nie powiodło się. Odpowiedź serwera poczty pop3.wp.pl: -ERR. Proszę pomóżcie.

favicon

levkin

08 października 2007, 16:12

cześć (jestem zielonkawy)
mam problem z wysyłaniem poczty w tb.wyskakuje prośba o hasło tymczasem niepamientam żebm takowe ustalał nie dostałem chyba też żadnego maila z hasłem(chyba że z rozbiegu nieopacznie go usunąłem ze spamem. co robić ? proszę o odpowiedź

favicon

Kossarzecki Jarosław

07 listopada 2007, 04:05

mam problem z ustawieniem konta gmail w thunderbirdzie jak powinny sie nazywac serwery poczty przychodzacej pop i wychodzacej smtp dla gmaila o kontakt prosze na imeil : jaroslaw.kossarzecki@gmail.com , badz gg : 5764279 za pomoc z gory dziekuje

favicon

onix22

24 listopada 2007, 15:05

Dobra to ja mam teraz super pytanie.. od niedawna postanowiłem zainstalować sobie klienta poczty by nie musieć ciągle logować sie na www.. Zainstalowałem Thunderbirda, skonfigurowałem go i zacząłem ściągać pocztę.. szok przeżyłem jak zobaczyłem ze moje wiadomości wysłane, odebrane i kopie robocze są w jednym katalogu ODEBRANE!!! rany ludzie nigdy nie widzieliście takiego bajzlu!!! ponad 1500 wiadomości razem bez ładu i składu.. Szukałem po forach jakiejś pomocy żeby nie musieć przerzuć maila po mailu do odpowiednich katalogów bo to zajmie mi lata!! Czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? może jakaś wtyczka? z góry dzięki..

jbg

24 listopada 2007, 18:49

Dobre pytanie. Sprawdzam możliwe rozwiązania.

favicon

Soulrain

19 stycznia 2008, 10:11

Mam problem. Chodzi o komunikat: „Polecenie
RETR nie
powiodlo sie. Odpowiedz serwera poczty pop3.wp.pl: -ERR” to powtarzający się problem ale nigdzie nie ma konkretnego wyjaśnienia… Większość pisze że to wina WP i że napisali do nich maila… a potem nic-żadnego wyjaśnienia poza „już OK” Zanim oni mi odpowiedzą pół roku minie…. HELP!

JBG

19 stycznia 2008, 10:25

Bardzo często są problemy z pocztą na WP, polecam zmianę skrzynki pocztowej chociażby na Gmail.

favicon

Mariusz

02 lutego 2008, 19:12

mam problem, skonfigurowałem thunderbirda, który pobrał wszystkie stare wiadomości ze skrzynki odbiorczej konta. niestety nie mogę otworzyć wiadomości.jak mogę przywrócic wiadomości?

jbg

02 lutego 2008, 19:25

Czy mógłbyś sprecyzować, co to znaczy "nie może otworzyć" i skąd dokąd chcesz przywrócić?

favicon

kyubii

05 marca 2008, 22:41

przerzuciłem sie z the bat! na TB korzystam z czterech kont ale drań wyświetla w drzewie po lewej stronie tylko pierwsze konto i lokalne foldery. jak go zmusić żeby pokazal wszystkie konta?? za pomoc z góry dzięki

jbg

05 marca 2008, 22:57

Bardzo prosto!
Narzędzia —> Konfiguracja kont —> w danym koncie z listy po lewej stronie wybierasz Konfiguracja serwera —> Zaawansowane i zaznaczasz w Zaawansowanych ustawieniach konta – Odebrane dla konta tego serwera.

Czynność powtarzasz w trzech pozostałych kontach i gotowe.

favicon

kyubii

07 marca 2008, 07:12

Działa!!! :) Dzięki pozdrawiam wszystkich

favicon

richard

04 kwietnia 2008, 15:19

pytanie zagadka
Mam TB 2.0
mam konto na gmail
wszystko pieknie i ladnie, ale nieodpowiada mi fakt, ze tej nietypowej dla mnie wspolpracy gmail-TB. Co mam na mysli – oroz chodzi mi o to, ze w momencie gdy np. wysylam maila z TB, to on automatycznie jest kopiowany do mojej skrzynki. Wszystko byloby ok, gdyby nie fakt, ze trwa to dlugo i mie irytuje :)
czy moge w jakikolwiek sposob powrocic do mozliwosci wszedniejszej wersji TB – czyli bez wspolpracy na linii TB-gmail, tak by maile nie byly zapisywane w katalogach gmail i vice versa w TB?

no skoro juz pisze, to napisze cos wiecej
otoz mam i drugiej konto na wp – skonfigurowane poprawnie – zarowno na pop i smtp. Odbierac poczate moge, ale nie wysylac. W momencie gdy probuje cos wyslac pojawia sie komunikat ‘wystapil blad podczas wysylania wiadomosci: serwer pocztowy wyslal nieprawidlowe powitanie + duuuza ilosc ‘?’ na koncu’
co tutaj robic, by konto szanownej WP przestalo stroic fochy?
bog zaplac za wskazowki

favicon

rafik

17 kwietnia 2008, 10:58

mam skonfigurowanego na interii tak:
Serwer POP

* nazwa serwera:poczta.interia.pl Port: 110 * użytkownik: rafal.szot * uzywaj bezpiecznego TLS, jesli dostepne

SMTP serwer * nazwa serwera: poczta.interia.pl Port: 25 * używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła * użytkownik: rafal.szot * Używaj połączenia szyfrowanego: TLS (jeśli dostępne)
mogę wysyłać wiadomości, natomiast przy pobierz łączy się na dole przy żaróweczce (żółta)pojawia się: pobieranie wiedomości 1 z 56, i tak sobie pobiera sek wtym ze nic nie sciaga caly czas przetwarza ale nie pobiera. o co chodzi??

favicon

freestyler35

24 kwietnia 2008, 14:19

no sie teraz kapslem jak to zrobic i wysyla
thmnxss

favicon

sur

04 maja 2008, 22:29

freestyler jestes genialny, masa ludzi ma problemy, a ty mowisz, ze wiesz i idziesz w cholere, tak sie nie robi.

ja rowniez nie moge wysylac poczty na wp nie wiem dlaczego, blad tyczy sie niby blednej konfiguracji serwera poczty wychodzacej, ale jako nie pierwszy i nie ostatni czlowiek tutaj mowie, ze ustawienia SA poprawne:/ jeszcze chwile i wracam do OE:/

favicon

sur

04 maja 2008, 22:37

o dziwo, te ustawienia ROWNIEZ nie dzialaja:
http://poczta.wp.pl/autoryzacja/czytnik.html?cz=moz
blad musi lezec po stronie aplikacji… a moze router?

favicon

Iza

10 maja 2008, 20:32

Skonfigurowałam Mozille Thunderbird do odbierania poczty z konta na onecie. Ale zonk. Wyskakuje mi wciąż bład, mianowicie ze podałam zły login badz haslo. Przy czym logując sie na stronie onetu i wpisujac te same dane nie mam zadnych problemów z zalogowaniem sie. Pomoooocy :(!! Pisze jakby co na iza_07@wp.pl

favicon

KAMIL

27 maja 2008, 16:47

Witam! Zauważyłem ożywioną dyskusję o Thunderbirdzie dlatego piszę w nadziei, że ktoś w końcu uświadomi mnie w pewnej sprawie, a mianowicie jak zabezpieczyć profil użytkownika hasłem w TH (v. 2.0.0.x). Szukając odpowiedzi na necie znajduję tylko cwaniackie wypowiedzi typu „da się”, „wiem, ale nie powiem, przecież łatwo znaleźć”. Normalnie dostaję pasji jak czytam takie puste wywody. Jedyny sposób, jaki znalazłem to ściągnąć i zainstalować dodatek ProfilePass. Niestety, nie chce mi się zainstalować! Wyskakuje komunikat o błędzie nr 228! Próbowałem już instalki z różnych źródeł ale wciąż to samo. Podobnie miałem z wtyczką potrzebną do wykonywania przelewów internetowych w BPH, ale wtedy ściągnąłem daną wtyczkę i pliki wrzuciłem do folderu Plugins i działa. Tym razem jednak ProfilePass ma ich kilka i nie wiadomo gdzie je wrzucać. Podejrzewam że to przez Vistę bo użytkownicy XP nie zgłaszają w ogóle takich problemów. CZY ISTNIENIE JESZCZE JAKIś SPOSóB??

favicon

tesa

10 czerwca 2008, 18:11

Nie mogę wysyłać poczty wychodzącej,w której załącznikami są zdjęcia..Pojawia się komunikat; „Wysyłanie nie powiodło sie ,ponieważ połączenie z serwerem poczty wychodzącej SMPTpoczta.o2.pl było niemożliwe.Sprawdź poprawność ustawień serwera poczty wychodzącej w konfiguracji kont.Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

favicon

v_christoff

01 lipca 2008, 00:15

mam skonfigurowanego thunderbird’a działał bez zarzutu przez 4 miesiące.. jednak teraz wystąpił problem z pobieraniem wiadomości (konto na o2)... wyskakuje komunikat „przekroczono limit czasu”.. najlepsze w tym jest że mogę wysyłać wiadomości… o co kaman ?? czy może to być problem z połączeniem miedzy klientem poczty, a serwerem ??

jbg

01 lipca 2008, 09:18

Sprawdź czy wysyłania poczty nie blokuje jakiś program antywirusowy bądź firewall.

favicon

v_christoff

01 lipca 2008, 16:22

nic nie blokuje… napisałem przecież że przez 4 misiące wszystko działało ok bez problemów… a to się stało z dnia na dzień i nic na kompie nie instalowałem ani nie zmieniałem.. stało się samo z siebie…

jbg

01 lipca 2008, 18:47

Napisałeś dopiero teraz, że nic nie instalowałeś.
Nic nie dzieje się samo z siebie, w takim razie może ustawienia poczty na o2 są powodem niepobierania.

favicon

ja

21 września 2008, 13:51

hmmm dalej nic pisze połączeie z servem pop3.wp.pl zostało odrzycone

favicon

Gabriel

30 września 2008, 13:26

Witam i mam pytanie jak dokładnie krok po kroku skonfigurować konto na wysyłanie i odbieranie poczty z portalu Interia.pl

favicon

KG

04 października 2008, 17:34

Witam. Posiadam dwa konta, oba na wp. Po konfiguracji obu kont , nadal nie mogę wysyłać poczty z konta drugiego, które nie jest domyślne.Ponieważ w obu przypadkach to wp, więc serwer poczty wychodzącej jest taki , różni sie tylko przypisaną obok nazwą użytkownika. Wybieram ten właściwy ale nadal wysyłanie poczty z tego konta nie działa…:( używałam do tej pory Incredimail i nie było z tym problemu…

jbg

05 października 2008, 10:20

Zwróć uwagę na punkt Konfiguracja serwera SMTP i utwórz drugi dla drugiego konta – problem zostanie rozwiązany.
Oprócz innych, także posiadam dwa konta na wp i działają bezproblemowo.

favicon

gzip

26 października 2008, 16:26

Witam.
Jak ustawić TB aby działał tylko na jednym kompie a wgląd do niego był możliwy również z innych stacji. Po zrobieniu skrótów na pulpitach i ich kliknięciu ciągle chce konfigurować konto ( a jest ono skonfigurowane na „głównym” kompie ). Da się to „przeskoczyć” ?

favicon

kelner

10 listopada 2008, 00:06

Nie działa wysyłanie maili z różnych programów takich jak Thunderbird czy Outlook?
Rozwiązanie na przykladzie poczty O2 : port zdalny w ustawieniach SMTP trzeba zmienic z 25 lub 995 na 587, oraz włączyć szyfrowanie TSL zamiast SSL (O2 obsługuje TSL na wysyłanie). Dodatkowo trzeba zadbać, aby firewall nie bk0lokował tego portu dla programu pocztowego! Dlaczego port 587 ? Ano, to już europejski trend uslugodawców internetowych – podstawowe porty SMTP czyli 25 i 995 (szyfrowane) to standard, a ten standard jest wykorzystywany przez spamerów, hakerów itp., więc akceptowalny 587 jest teraz POLECANYM portem SMTP (co zresztą można wyczytać w REGULAMINIE bezpłatnej poczty WP. Jeśli ktoś chce szczegółowej pomocy odnośnie konfiguracji np. Thunderbird-a i firewall-a (np. Kaspersky IS), Zapraszam na forum Mozilli – http://www.mozillapl.org/forum/about-10065-0-asc-20.html

favicon

AGULAGA

11 listopada 2008, 13:08

Hej.. mam pytanko.. jak skonfigurować TB dla HOTMAILA? w outlooku nigdy nie miałam problemów i zawsze sie sam tam serwer wpisywał, ale nie przez POP3 i SMTP. POMóżcie.. please, bo dostaje szewskiej pasji…

jbg

11 listopada 2008, 14:36

Do tego najlepiej użyć wtyczki WebMail

Jak zainstalować rozszerzenie?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na link i wybierz rozszerzenie „Zapisz link jako …”, aby pobrać i zapisać plik na dysku twardym.
Uruchom Thunderbirda i otwórz menedżera rozszerzeń (Menu Narzędzia / Dodatki).
Kliknij przycisk Zainstaluj i zlokalizuj / wybierz pobrany plik i kliknij „OK”.

Następnie postępuj zgodnie z instrukcją

favicon

AGULAGA

11 listopada 2008, 15:49

A jak już chce instalować, daje zainstaluj i pojawia sie takie puste okienko z nieaktywnym poleceniem na dole: uruchom ponownie TB, i nie moge na to kliknąc. Jakie mam dać rozszerzenie? jako wszystkie pliki?

favicon

AGULAGA

11 listopada 2008, 16:03

Nio i zrobiłam wszystko jak tam pisało, ale dupa.. znowu nie moge nic pobrać z konta na hotmailu, wyświetla się komunikat: nie można nawiazać połączenia z serwerem lokalhost;połączenie zostało odrzucone.

favicon

Anonim

08 grudnia 2008, 15:22

Hej
mam problem Thunderbird nie chce wysyłać moich wiadomości. Mam maila na panoramie internetu a mój program antywirusowy to avast. Proszę o pomoc i wysłanie jakichkolwiek wskazówek na adres: antonia91@o2.pl

favicon

Pan Haker Domofon

18 stycznia 2009, 21:54

Po zainstalowaniu tego programu nie wiem jak go włączyć. Gdzie się znajduje punkt decylowy instalacji??

jbg

18 stycznia 2009, 22:27

Panie Hakerze Domofonie domyślna ścieżka dostępu do punktu docelowego instalacji to: C:\Program Files\Mozilla Thunderbird ;)

favicon

Luka

26 stycznia 2009, 22:06

Plizzzzzzzz
mam konto w interii, serwer przychodzący i wychodzący, wsyzstko tak jak powinno być — poczta.interia.pl, ustawinia antywirusa też sa odpowiednie (tzn wg instrukcji wczesniejszych) i poczte moge odbierać, natomiast wysyłać nie moge:/:/:/
HELP!

favicon

Walas

06 lutego 2009, 20:33

i dalej nie moge ustawic wysylania wiadomosci. Konto mam na o2… zalama

favicon

Angusss

18 marca 2009, 02:05

Witam mam taki problem ze mam dwie skrzynki w TB wp i gmail z gmaila pobiera maile normalnie bez problemu a gdy próbuje z wp pobrać to wyskakuje mi błąd „Polecenie RETR nie powiodło się. Błąd pobierania wiadomości. Odpowiedź serwera poczty pop3.wp.pl: -ERR” i czasem pobierze kilka maili i pokazuje się taki komunikat a czasem wogle nie pobierze. Co można z tym zrobić żeby było ok?

favicon

help_me

26 marca 2009, 23:29

Witam. Jakis rok temu probowalem zainstalowac thunderbirda ale nie mogle poradzic sobie z problem i dalem sobie spokuj. Teraz bardzo go potrzebuje ale caly czas mam ten sam problem. Mianowicie po skonfigurowaniu i probie sciagniencia maili wyskakuje ze podalem bledny login lub haslo. Juz zalamuje rece i prosze o pomoc…

favicon

Araniella

13 kwietnia 2009, 19:32

Posiadam dwa konta na wp.pl. Pierwsze chodzi bez zarzutu. W przypadku drugiego odbieram wiadomości ale nie mogę wysyłać. Wydaje mi się, że wszystko skonfigurowałam tak jak trzeba ale problem nadal się pojawia.

jbg

13 kwietnia 2009, 19:36

Sprawdź jeszcze raz ustawienia serwera SMTP oraz przypisanie serwera SMTP do odpowiedniego konta. W tym leżeć może problem.

favicon

kokaa

24 kwietnia 2009, 20:55

mi wyskakuje bład z wygaśniętym cerytfikatem (mam ArcaVir 2007). gdy wyłączam opcję szyfrowania, otrzymuję komunikat o sprawdzeniu poprawnej konfiguracji serwera. ale wszystko jest dobrze. konto mam na o2.pl i nie rozumie, co się dzieje.
proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

favicon

maciej

04 czerwca 2009, 00:31

bardzo dziękuję już miałem odinstalować Thunderbirda a tu taka instrukcja z zrzutami. mój problem polegał na tym że mając 4 konta na o2 mogłem wysłać tylko z jednego konta (domyślnego) wiadomość. próbowałem na różne sposoby to naprawić ale moja rutyna mnie zapędziła w kozi róg. po prostu kiedy wchodziłem do zakładki konfiguracja kont nie pomyślałem że nad tą komendą jest jeszcze jedna zakładka ukryta pod „moją nazwą” i tam dopiero trzeba ustawić serwer poczty wychodzącej na bieżącą nazwę.
teraz wszystko działa

favicon

rainbrow

26 czerwca 2009, 18:10

Witam.Mam konto na wp jednak jest ustawiony alias dla konta.Jak go skonfigurować w TB ? Normalny adres działa bez problemu.Na aliasie w wp nie moge ani odebrać ani wysłać nic?

favicon

chejnal

30 czerwca 2009, 00:45

hej. sytuacja jest taka. mam thunderbirda zainstalowanego dla poczty na onecie.
kwestia jest taka ze zyje w UK. po wczesniejszych problemach z wysylaniem mailii komunikatem ze nie mozna nawiazac polaczenia z serwerem SMTP gdzies odkrylem ze nalezy zmienic port. wiec obecnie na porcie 587 program pokazuje mi ze wiadomosc zostala wyslana i zapisuje ja w skrzynce nadawczej. po minucie jednak przychodzi do mnie mail zatytulowany "Returned mail: see the transcript [FAILED(1)]" nadawca jast mailer-deamon i tresc jest nastepujaca:
This is a collection of reports about email delivery
process concerning a message you originated.

Some explanations/translations for these reports
can be found at: http://zmailer.org/delivery-report-decoding.html

If you are our customer, further help is available
at email address: bok@onet.pl
Reporting-MTA: dns; ps1.mod5.onet
Return-Path: <xxxxxx@poczta.onet.pl>
Arrival-Date: Tue, 30 Jun 2009 00:32:42 +0200
Local-Spool-ID: S50334330AbZF2WcmWoG8X

FAILED: Arrived Recipient: rfc822;xxxxxxx@wp.pl Original Recipient: rfc822;xxxxxxx@wp.pl Status: 5.1.1 (bad destination mailbox) Remote MTA: dns; mx.wp.pl (212.77.101.4|25|10.174.16.71|40356) Last Attempt Date: Tue, 30 Jun 2009 00:32:42 +0200 X-ZTAID: smtp24513 Diagnostic Code: smtp; 550 ("xxxxxx@wp.pl": Podane konto jest zablokowane administracyjnie lub nieaktywne / This account is disabled or not yet active [#5.1.1]) Diagnostic texts: <<- MAIL From:<xxxxxx@poczta.onet.pl> BODY=8BITMIME SIZE=677 ->> 250 ok <<- RCPT To:<xxxxxxx@wp.pl> ->> 550 "xxxxxxx@wp.pl": Podane konto jest zablokowane administracyjnie lub nieaktywne / This account is disabled or not yet active (#5.1.1)

Following is a copy of MESSAGE/DELIVERY-STATUS format section below.
It is copied here in case your email client is unable to show it to you.
The information here below is in Internet Standard format designed to
assist automatic, and accurate presentation and usage of said information.
In case you need human assistance from the Postmaster(s) of the system which
sent you this report, please include this information in your question!

Virtually Yours, Automatic Email Delivery Software

Reporting-MTA: dns; ps1.mod5.onet
Arrival-Date: Tue, 30 Jun 2009 00:32:42 +0200
Local-Spool-ID: S50334330AbZF2WcmWoG8X

Original-Recipient: rfc822;xxxxxx@wp.pl
Status: 5.1.1 (bad destination mailbox)
Remote-MTA: dns; mx.wp.pl (212.77.101.4|25|10.174.16.71|40356)
Last-Attempt-Date: Tue, 30 Jun 2009 00:32:42 +0200
Diagnostic-Code: smtp; 550 ("xxxxx@wp.pl": Podane konto jest zablokowane administracyjnie lub nieaktywne / This account is disabled or not yet active [#5.1.1])

Following is copy of the message headers. Original message content may
be in subsequent parts of this MESSAGE/DELIVERY-STATUS structure.

Received: from 94.196.232.190.threembb.co.uk ([94.196.232.190]:50609 "EHLO [94.196.232.190]" rhost-flags-OK-OK-OK-FAIL) by ps1.mod5.onet with SUBMITA id S50334330AbZF2WcmWoG8X; Tue, 30 Jun 2009 00:32:42 +0200
X-Comment: RFC 2476 MSA function at smtp.poczta.onet.pl logged sender identity as: xxxxxxx@poczta.onet.pl
Message-ID: <4A4940FD.7070400@poczta.onet.pl>
Date:Mon, 29 Jun 2009 23:32:29 +0100
From:chejnal <xxxxxxxx@poczta.onet.pl>
User-Agent: Thunderbird 2.0.0.22 (Windows/20090605)
MIME-Version: 1.0
To:Kasik <xxxxxxxx@wp.pl>
Subject: (no subject)
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-1; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 7bit

Reporting-MTA: dns; ps1.mod5.onet
Arrival-Date: Tue, 30 Jun 2009 00:32:42 +0200
Local-Spool-ID: S50334330AbZF2WcmWoG8X

Original-Recipient: rfc822;xxxxxxxx@wp.pl
Status: 5.1.1 (bad destination mailbox)
Remote-MTA: dns; mx.wp.pl (212.77.101.4|25|10.174.16.71|40356)
Last-Attempt-Date: Tue, 30 Jun 2009 00:32:42 +0200
Diagnostic-Code: smtp; 550 ("xxxxxxxx@wp.pl": Podane konto jest zablokowane administracyjnie lub nieaktywne / This account is disabled or not yet active [#5.1.1])

no.
i co ja mam o tym myslec??
konto na ktore wysylam ilisty jest sprawne w 100 % bo to konto zony i ona je odwiedza

prosze pomocy. PS. wylaczenie firewalla, ativira, zmiana serwera smtp nie zmienily sytuacji

favicon

krychu

29 lipca 2009, 11:12

Witam. Mialem dwa konta na TB i jedno musialem skasowac. Na drugi dzien odpalajac TB znowu pojawiaja sie dwa konta ( z czego jedno jest fizycznie nieaktywne). Jak usunac je na stale?
Z gory dzieki za pomoc

favicon

cukierkowa_wrozka

11 października 2009, 20:02

mi na tb pomogło zaznaczenie tsl

favicon

nitka

08 grudnia 2009, 13:42

Wp zmieniło port poczty wychodzącej.
http://poczta.wp.pl/autoryzacja/port587.html

favicon

Robert 214

20 stycznia 2010, 14:53

Witam. Mam Thunderbirda i pocztę na Interii od dawna, ale od miesiąca nie mogę wysyłać plików typu ppt czy pps. Pokazuje się napis:
"błąd podczas przetwarzania odpowiedzi serwera".
Może mi ktoś coś doradzić?
Wszystkie ustawienia są prawidłowo skonfigurowane.

favicon

CZARNY

01 marca 2010, 18:30

Siema , nie moge wysyłać ze stron WWW(wp.pl ,o2) i programów pocztowych , mam wszystko dobrze skonfigurowane w Outlook ,wyłaczałem anty wira i zapore i dalej to samo, moje pc jest też nazwane (nazwa jest inna niż cała reszta).
A jak wysyłam do Francji to list nie dochodzi , jak pisze do kogoś z polski to wysyła list ale nie dostaje żadnej odpowiedzi od tej osoby.Moje Pc jest po formacie wiec wirusów też nie mam.
Posiadam internet radiowy i już wyczerpałem wszystkie możliwości.
BARDZO PROSZE O POMOC

favicon

biednaaa

04 maja 2010, 23:23

mi też jakieś chińskie znaczki wyskakują , a także że przekroczono limit czsu dla serwera smtp o co kaman?nie mogę wysyłać mam konto na webmail.ipartners.pl

favicon

:(((

15 czerwca 2010, 21:37

Konfigurowałam pocztę na webmail.ipartners.pl i nie mogę się zalogować ani nic bo wystąpił błąd i czy wprowadzić nowe hasło i td.

favicon

seo

19 lipca 2010, 10:27

witam, ja od 2 dni mam taki problem: progrma pocztowy thunderbird, internet neostrada Tp. Nie odbiera wiadomości, pokazuje komunikat przekroczono limit pracy serwera. Wczesniej było ok. Wiadomości wychodzą. Czy mogłabym sama coś z tym zrobić? dziękuję z góry za pomoc.

favicon

artur

01 sierpnia 2010, 16:58

Witam, ja mam mały problem ale nie umiem sobie z nim poradzić. Mianowicie wszystko jest ok. wysyłam odbieram itd... Nie moge natomiast zablokować całej skrzynki pocztowej a żeby nikt mi w nią nie wszedł, gdyż komputer jest uzywany przez 3 osoby. Jak to zrobić?
Podaje wrazie czego meila do siebie
szymaniak_a@op.pl

favicon

TaXi

02 września 2010, 14:17

ja rowniez chcialem zablokowac na haslo glowne ale wykonanie tej czynnosci dalej pozwala dowolnym userom na czytanie maili...wystarczy kliknac anuluj, szukam rozwiazania, pozdrowero

favicon

Anonim

04 lipca 2011, 12:10

Witam,
Mam thunderbirda 5.0 i nie mogę ustawić poczty wychodzącej dla interii. Ustawiłam wszystko według zaleceń na Interii. Wyskakuje mi komunikat: Wysyłanie nie powiodlo się. Przekroczony limit na serwerze smtp. Proszę o pomoc.

Magda

jbg

08 lipca 2011, 20:36

A czy ustawiłaś, tak jak napisałem w tym przewodniku? Antywirus sprawdzony?

favicon

ja

03 października 2011, 14:56

Jak skonfigurować TB aby ściągał pocztę protokołem pop3, ale tak aby pobierał wiadomości z wszystkich (!) folderów jakie zostały założone na na serwerze pocztowym. np. mam folder: odebrane, osobiste, praca ..itp.
a na TB przychodzi mi poczta tylko z folderu odebrane.. ?!
Co zrobić?

favicon

Mary

01 marca 2012, 20:33

Thunderbird-konfiguracja aliasu do konta:

Narzędzia/Konfiguracja kont -> wybierasz po lewej skrzynkę, do której konfigurujesz alias -> prawy róg: Zarządzaj tożsamościami/Dodaj. Voila! :)

favicon

Dana

05 marca 2012, 21:55

A może ktoś wie jak usunąć zbędne konto z TB?

favicon

dariusz1209

29 grudnia 2012, 22:03

mam pytanie otóż mam konto wp na Thunderbirdzie, ale gdy chce otworzyć swoje konto wp np w pracy to mam tylko wiadomości w miarę ostatnie, a chciałbym mieć wszystkie widoczne, czy ktoś potrafi pomóc co zrobić jak ustawić?

O blogu

Jogger ten wykorzystując "Licencia poetica PL" jest zbiorem luźno powiązanych przemyśleń dotyczących polityki, wpisów osobistych oraz quasi technicznych.

  • Nowe szaty 14 lutego

    Najwyraźniej mam sentyment do szablonów tworzonych przez Design Disease, skoro przeportowałem ich kolejny, noszący wdzięczną nazwę Compositio. Co więcej, to on będzie przyoblekał teraz mojego joga, a poprzedni po niezbędnych poprawkach zostanie udostępniony.

  • Nowy JID 11 sierpnia

    Po raz kolejny zostałem zmuszony do zmiany JID - tym razem jest to jbg@jabster.pl.

  • Chińska wrózba 26 marca

    Jeśli okazja wzywa Cię po imieniu, nietaktem byłoby nie odpowiedzieć